Dachy

Płaskie dachy to świetny sposób na zabezpieczenie budynku przed wodą. Wiedza dokładnie, co zrobić z płaskim dachem, zapewni ci działający system dachu, który będzie trwał długo.

Chociaż mogą dobrze wyglądać i są bardzo powszechne, płaskie dachy wymagają rutynowej konserwacji i szczegółowej naprawy w celu skutecznego zapobiegania infiltracji wody. Jeśli zrobisz to poprawnie, będziesz bardzo zadowolony ze swojego płaskiego dachu.

Płaskie dachy nie są tak efektowne i / lub popularne, jak ich nowsze odpowiedniki, takie jak dachówki, dachówki lub dachy miedziane. Są jednak równie ważne i wymagają jeszcze większej uwagi. Aby uniknąć wyrzucania pieniędzy na naprawy krótkoterminowe, powinieneś dokładnie wiedzieć, jak projektowane są systemy dachów płaskich, różne rodzaje dostępnych dachów płaskich oraz znaczenie rutynowej kontroli i konserwacji.

System płaskich dachów zapewnia wodoodporną membranę nad budynkiem. Składa się z jednej lub więcej warstw hydrofobowych materiałów, które są umieszczane na pokładzie strukturalnym z barierą paroizolacyjną, która jest zwykle umieszczana między pokładem a membraną dachową.

Błyskowe lub cienkie paski materiału, takiego jak miedź, przecinają się z membraną i innymi elementami budowlanymi, aby zapobiec infiltracji wody. Woda kierowana jest następnie do odpływów, rur spustowych i rynien przy niewielkim nachyleniu dachu.

Istnieją cztery najczęstsze typy systemów dachów płaskich. Są one uszeregowane według rosnącej trwałości i kosztów, są to: asfalt walcowany, membrana jednowarstwowa, wielowarstwowa lub zabudowana oraz metal z płaskim szwem. Mogą wynosić od 2 USD za stopę kwadratową w przypadku asfaltu rolowanego lub pokrycia jednowarstwowego, które jest nakładane na istniejący dach, do 20 USD za stopę kwadratową lub więcej w przypadku nowych dachów metalowych.

Stosowane od lat 90. XIX wieku dachowe rolki asfaltowe zwykle składają się z jednej warstwy nasyconych asfaltem filców organicznych lub z włókna szklanego, które są nakładane na filc dachowy za pomocą gwoździ i zimnego cementu asfaltowego i zwykle pokryte ziarnistą powierzchnią mineralną. Szwy są zwykle pokryte mieszanką dachową. Może trwać około 10 lat.

Pokrycia dachowe jednowarstwowe to najnowszy rodzaj pokrycia dachowego. Często stosuje się go do zastępowania dachów wielowarstwowych. Gwarancje trwające od 10 do 12 lat są typowe, ale właściwa instalacja ma kluczowe znaczenie i nadal wymagana jest konserwacja.

Wielowarstwowe lub zabudowane pokrycia dachowe, znane również jako BUR, są wykonane z zachodzących na siebie rolek nasyconych lub powlekanych filców lub mat, które są przeplatane warstwami bitumu i pokryte są ziarnistym arkuszem pokrycia dachowego, balastem lub kostką brukową, które są używane do chronić leżące poniżej materiały przed pogodą. BUR są zaprojektowane na okres od 10 do 30 lat, w zależności od użytych materiałów.

Balast lub kruszywo z tłucznia kamiennego lub żwiru wodnego jest osadzony w powłoce asfaltowej lub smołowej. Ponieważ kostka brukowa lub kostka brukowa zakrywają membranę, utrudnia kontrolę i utrzymanie szwów dachu.

Wreszcie dachy z płaskim szwem są używane od XIX wieku. Wykonany z małych kawałków blachy przylutowanych do złączy, może trwać wiele dziesięcioleci, w zależności od jakości materiału, konserwacji i ekspozycji na elementy.

Metal ocynkowany wymaga regularnego malowania, aby uniknąć korozji, a rozszczepione szwy należy odsprzedać. Inne powierzchnie metalowe, takie jak miedź, mogą zostać wykopane i otarte przez nalot i zwykle wymagają wymiany. Obecnie miedź, miedź powlekana ołowiem i stal nierdzewna powlekana terne są preferowane jako trwałe dachy płaskie.
Prześlij opinię
Historia
Zapisane
Społeczność

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne