Strona głównaBudownictwoMeblowa umywalka łazienkowa

Meblowa umywalka łazienkowa

W większości polskich mieszkań łazienki są niewielkimi pomieszczeniami. Dużym wyzwaniem jest pomieszczenie tam wszelkich niezbędnych sprzętów przy zachowaniu pełnej funkcjonalności. Jak poradzić sobie z takim problemem? Artykuł został przygotowany przy współpracy z tanialazienka.com.

Umywalka meblowa do łazienki

Dzięki zastosowaniu meblowej umywalki łazienkowej, możliwa jest znaczna oszczędność miejsca. Pod umywalką znajduje się pojemna szafka, do której można schować chemię kąpielową lub gospodarczą. Dzięki tak sprytnie uzyskanej powierzchni do przechowywania, łazienka zyskuje cenną przestrzeń. Odpowiednio dobrane meble łazienkowe – w tym również szafka pod umywalkę – są niezwykle dyskretne i pozwalają pomieścić naprawdę wiele rzeczy. Dzięki montażowi umywalki na szafce, nie musimy już szukać odrębnej przestrzeni dla umywalki i szafki lub rezygnować z któregoś elementu wyposażenia. To wygodne i łatwe rozwiązanie, które sprawia, że nawet najmniejsza łazienka jest w pełni funkcjonalna i mieści wiele niezbędnych rzeczy.

Jaki rozmiar umywalki wybrać?

Jest to uzależnione od wymiarów łazienki. Niewielkie pomieszczenia, w których z ledwością mieszczą się niezbędne sprzęty, znacznie skorzystają z mniejszej umywalki. Umywalka o rozmiarach 40-45 cm w pełni spełni swoją funkcję (między innymi pozwoli umyć ręce czy zęby), a jednocześnie nie zajmie dużej przestrzeni. Tak zaoszczędzone miejsce można przeznaczyć na dodatkową przestrzeń do przechowywania lub prysznic czy toaletę. Do dużych, przestronnych łazienek, w których jest dużo wolnego miejsca, można postawić na większą umywalkę z szafką, o rozmiarach około 55-60cm. Tak dużą umywalka z dołączoną do niej szafką pozwala znacząco zwiększyć przestrzeń do przechowywania i świetnie sprawdza się u większych rodzin. Przed tak dużą umywalką możliwe jest na przykład umycie zębów przez dwójkę dzieci, co znacząco skraca czas wieczornej toalety i pozwala uniknąć kłótni o kolejność.

Jaką umywalkę z szafkę wybrać?

Firma jest kwestią drugorzędną, najistotniejsza jest jakość wykonania zarówno szafki, jak i umywalki. Umywalki wykonane z niskiej jakości materiałów szybko ulegną porysowaniu w ramach codziennego użytkowania, dlatego należy zwrócić uwagę na materiały, z których została wykonana. Umywalka taka może być droższa, jednak jest to koszt, który rozkłada się w czasie i pozwala przez dłuższy czas uniknąć ponownego remontu. Również w przypadku szafki znajdującej się pod umywalką lepiej nie oszczędzać. Płyta, z której wykonano umywalkę, będzie miała dużą styczność z wilgocią. Aby uniknąć jej puchnięcia, należy zakupić szafkę z wysokiej jakości, zabezpieczonych przed działaniem wody materiałów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne