Strona głównaDachyWindy dekarskie, czyli dobra inwestycja w komfort i bezpieczeństwo pracy

Windy dekarskie, czyli dobra inwestycja w komfort i bezpieczeństwo pracy

Każdy przedsiębiorca, który realizuje różnego rodzaju projekty na wysokości, doskonale wie, że jednym z najbardziej czasochłonnych etapów jest przetransportowanie potrzebnych materiałów. Zwykle odpowiadają za to pracownicy, którzy ręcznie noszą np. dachówki po drabinie czy rusztowaniu. Ten sposób ma zasadniczą wadę: zabiera mnóstwo sił i wydłuża realizowanie inwestycji, co z kolei ma negatywne przełożenie na jej zyskowność. Jeśli obserwujesz ten problem w swojej działalności, to poważnie zastanów się nad zakupem windy dekarskiej. Dlaczego warto? Poznaj najważniejsze argumenty.

Winda dekarska bardzo przyspiesza pracę

Podstawowym powodem, dla którego warto zainwestować w windę dekarską, jest znaczące zwiększenie wydajności pracy, co można osiągnąć poprzez przyspieszenie procesu transportowania różnych materiałów na wyższe kondygnacje, wysokie konstrukcje etc.

Ręczne wnoszenie np. dachówek, arkuszy blachy czy po prostu narzędzi jest nieefektywne, czasochłonne i nadmiernie angażuje pracowników, którzy mogliby zająć się wykonywaniem bardziej specjalistycznych zadań. Tym samym wprowadzenie wind dekarskich do przedsiębiorstwa pozwoli lepiej wykorzystać kwalifikacje pracowników, co w dobie poważnych trudności ze znalezieniem rąk do pracy jest wręcz na wagę złota.

Niezastąpiona przy transportowaniu ciężkich i nieporęcznych przedmiotów

Windy dekarskie znakomicie sprawdzają się do transportowania m.in. dachówek i innych elementów do budowy dachu, kantówek, desek, łat, okien dachowych, narzędzi, ale też bloczków betonowych i wielu innych rzeczy, których ręczne wnoszenie zabiera mnóstwo czasu i wymaga wielokrotnego wchodzenia i schodzenia po drabinie, rusztowaniu etc.

Ulga dla pracowników = mniejsze ryzyko wypadków

Prace na wysokości są wyjątkowo ryzykowne, co zresztą widać po statystykach wypadków prowadzonych przez PIP. Często wina leży po stronie niestosowania się do podstawowych zasad BHP. Wykorzystanie wind dekarskich może istotnie zmniejszyć prawdopodobieństwo wypadków, jak również kontuzji wynikających z przeciążenia.

Winda wyręcza pracowników w procesie przenoszenia ciężkich przedmiotów, co samo w sobie minimalizuje ryzyko groźnych sytuacji np. na placu budowy.

Uniwersalne zastosowanie

Choć windy dekarskie, zgodnie z ich nazwą, najczęściej są wykorzystywane przy pracach związanych z budową dachów, to warto wiedzieć, że zakres ich zastosowania jest o wiele szerszy. Z takich wind można korzystać również m.in. do:

  • Przenoszenia materiałów budowlanych na wyższe kondygnacje (np. wtedy, gdy nie mamy do dyspozycji schodów);
  • Transportowania węgla i innych surowców opałowych;
  • Przenoszenia elementów instalacji fotowoltaicznej, w szczególności modułów PV, okablowania i konstrukcji montażowych;
  • Wnoszenia na dach czy rusztowanie maszyn i urządzeń wykorzystywanych przy pracach alpinistycznych (np. mycie i malowanie dachu);

Jeśli świadczysz któregokolwiek z wymienionych usług, to winda dekarska z pewnością doskonale sprawdzi się w Twojej działalności.

Gdzie kupisz windę dekarską w dobrej cenie?

Zakup konkretnej windy dekarskiej nie powinien być motywowany wyłącznie ceną urządzenia. Najważniejsze jest to, aby prawidłowo dopasować windę do potrzeb przedsiębiorstwa pod kątem jej parametrów technicznych. Tutaj niezbędne może się okazać fachowe doradztwo, z którego mogą skorzystać klienci spółki Marut Maszyny i Urządzenia.

Spółka jest generalnym przedstawicielem w Polsce renomowanej marki GEDA, specjalizującej się w produkcji wysokiej jakości wind dekarskich, wciągarek, wind towarowych czy towarowo-osobowych, a także wózków połaciowych.

W ofercie Marut Maszyny i Urządzenia znajdują się nie tylko fabrycznie nowe, ale również używane windy dekarskie – wszystkie po profesjonalnym serwisie, objęte aż 6-miesięczną gwarancją sprzedawcy. Dodatkowo możesz skorzystać z usługi wynajmu windy dekarskiej na korzystnych warunkach.

Więcej o zastosowaniu wind dekarskich, nie tylko w pracach związanych z budową dachów, możesz przeczytać w artykule na stronie https://geda-polska.pl/.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne