Strona głównaDachyJaki wybrać komin do pieca kondensacyjnego? 

Jaki wybrać komin do pieca kondensacyjnego? 

Kotły kondensacyjne na gaz lub olej wymagają komina, który jest sprawny, szczelny i odporny na działanie wilgoci. Systemy Schiedel dedykowane do pracy z techniką kondensacyjną to m.in. AVANT czy QUADRO PRO. Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na temat wyboru komina dedykowanego do ogrzewania kotłem kondensacyjnym.

Jaki komin do pieca kondensacyjnego – cechy systemu kominkowego

Przy wyborze komina w systemie ogrzewania należy wziąć pod uwagę kilka aspektów:

Jakość wykonania komina
System kominowy musi być szczelny i dobrze wykonany oraz posiadać wymagane certyfikaty i oznaczenia w celu bezpiecznego użytkowania.

Odpowiednie parametry, wysokość i przekrój kominka
Komin wybieramy do danego typu urządzenia, dlatego pierwszym krokiem jest określenie, jaki kocioł będzie służył jako ogrzewanie. Chodzi o konkretny model i jego szczegółowe parametry, na podstawie których dopasowujemy w pierwszej kolejności system kominowy, a następnie jego przekrój. Firma Schiedel to jeden z najbardziej zaufanych producentów kominów, dlatego też warto zainteresować się jej ofertą.

Wkład do komina systemowego
W przypadku kominów dedykowanych do kotłów kondensacyjnych muszą one być bardziej odporne na różnice temperatur, szoki termiczne, wilgoć w kominie – najlepszym wkładem jest ceramika produkowana metodą izostatyczną.

Kominy Schiedel do pieca kondensacyjnego

AVANT

Do kotłów kondensacyjnych i niskotemperaturowych, możliwość współpracy z kotłami z zamkniętą komorą spalania, maksymalna temperatura spalin 200°C, możliwość pracy w nadciśnieniu i podciśnieniu, cienkościenna profilowana 66 cm rura ceramiczna, oszczędność energii na zasadzie wymiennika ciepła.

QUADRO PRO

Przystosowany do kotłów kondensacyjnych i niskotemperaturowych, umożliwia pracę bez konieczności wykorzystania powietrza z pomieszczenia, odpowiedni do pracy w nadciśnieniu i podciśnieniu, temperatura spalin do 200°C, podwyższa sprawność współpracujących kotłów poprzez oszczędność energii na zasadzie wymiennika ciepła, cienkościenna.

DUAL

Brak konieczności zakupu dwóch odrębnych systemów kominowych – komin dwutrzonowy (z możliwością zastosowania różnych typów urządzeń), zakres temperatur spalin: dla ciągu spalinowego do 200 stopni, dla ciągu dymowego do 600 stopni. Możliwość współpracy ze wszystkimi rodzajami paliw.

Więcej na temat wyboru pieca kondensacyjnego można przeczytać na https://www.schiedel.com/pl/jaki-komin-do-pieca-kondensacyjnego/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne