Strona głównaDachyStalowe podstawy słupów drewnianych

Stalowe podstawy słupów drewnianych

W niniejszym artykule przedstawiamy kilka podstawowych na temat stalowych podstaw do słupów drewnianych. Jest to podstawowy element wykorzystywany w pracach dekarskich i ciesielskich.

Podstawy do słupów drewnianych

Złącza ciesielskie do więźb dachowych to między innymi kątowniki, wieszaki belek, złącza płatwiowo-krokwiowe oraz płytki perforowane. Czasami są to także podstawy słupów i to właśnie one są bohaterem niniejszego artykułu. Podstawy występują w wielu różnych odmianach od bardzo małych po duże i solidne, które są w stanie utrzymać kilkanaście ton obciążenia.

Tego typu podstawa to kawałek stalowego pręta połączony z końcówką wykonaną z blachy stalowej o grubości kilku milimetrów. Rzecz jasna ta końcówka z blachy jest odpowiednio ukształtowana, po to by pasowała do niej odpowiednia drewniana belka. Kluczowe znaczenie ma fakt, że blaszany wpust jest galwanizowany. W związku z czym jest dostatecznie solidny i pozwala uzyskać stabilność w przypadku więźb dachowych oraz konstrukcji wolno stojących opierających się o betonowy fundament.

Warto odnotować, że blacha wykorzystywana do produkcji złącz ciesielskich charakteryzuje się odpowiednią grubością co pozwala uzyskać odpowiednią solidność i odporność na naprężenie.

Kolejny fakt, warty odnotowania dotyczący podstaw stalowych to sposób połączenia podstawy słupa z fundamentem. Warto wiedzieć, że słupy tego typu mogą być zabetonowane lub zakotwione. Połączenie z wykorzystaniem tak zwanych kotew jest droższe i bardziej czasochłonne, gdyż wymaga wiercenia. Czasami jednak jest to jedyne wyjście, gdy fundament jest jeszcze nie gotowy.

Produkcja stalowych podstaw

Produkcja stalowych podstaw do słupów drewnianych skupia się na wytworzeniu stalowego pręta oraz galwanizowanej blachy stalowej. Rozmiar pręta i grubość blachy muszą być precyzyjnie dopasowane do aktualnych wymogów ciesielskich.

Elementy tego typu są wytwarzane za pomocą maszyn produkcyjnych Jednym słowem w halach produkcyjnych elementy te wytwarzają roboty gnące blachę stalową i roboty spawalnicze. Zastosowanie produkcji seryjnej pozwala ograniczyć zasoby ludzkie i zmaksymalizować efektywność procesów produkcyjnych.

Więcej na temat stalowych podstaw słupów drewnianych na: http://fachowydekarz.pl/stalowe-podstawy-slupow-drewnianych/

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne