Strona głównaBudownictwoRegularny serwis klimatyzacji - o tym warto pamiętać

Regularny serwis klimatyzacji – o tym warto pamiętać

Klimatyzacja ma wiele zalet, najczęściej przypominamy sobie o nich kiedy temperatura na zewnątrz sięga ponad 30 stopni. Letnie temperatury potrafią nas czasem po prostu zmęczyć, a wtedy szukamy pomieszczeń, które będą bardziej rześkie. Jeżeli zdecydujemy się na montaż klimatyzatora we własnym mieszkaniu to z pewnością podniesiemy komfort naszego życia. Celem nowoczesnej klimatyzacji jest nie tylko schłodzenie pomieszczeń podczas upałów i utrzymywanie odpowiedniej temperatury. Dzisiaj klimatyzatory oczyszczają powietrze, utrzymują prawidłową wilgotność powietrza, a także są idealnym rozwiązaniem dla alergików – usuną z powietrza roztocza, pleśń oraz zarodki grzybów.

Czym skutkuje brak serwisu

Klimatyzator powinien być odpowiednio dobrany do naszego domu, mieszkania czy biura. Istotna jest wielkość i ilość pomieszczeń, a także ilość urządzeń wytwarzających ciepło. W wyborze odpowiedniego urządzenia o fachową pomoc najlepiej zwrócić się do wybranej firmy klimatyzacyjnej. Jednak nawet najlepiej dobrana klimatyzacja dla domu, nie będzie odpowiednio działała, jeśli będzie zanieczyszczona. Dlatego regularny serwis klimatyzacji jest tak ważny.

Co wchodzi w skład rutynowej kontroli?

Zaletą regularnego serwisu jest fakt, że szybko i skutecznie można zbadać sprawność układu. Naprawa klimatyzacji jest zwykle czasochłonna i droga. Zwykle potrzebna jest tylko wtedy, gdy dojdzie do większych zaniedbań w konserwacji urządzenia lub gdy będzie ono już pracowało przez wiele lat. Tymczasem jeśli klimatyzacja będzie serwisowana regularnie, to nie powinna sprawiać żadnych problemów. Serwis klimatyzacji gwarantuje sprawdzenie: stanu filtrów, parownika, sterowników, a także połączeń układów oraz przewodów i instalacji.

Jak często czyścić klimatyzator?

Serwis klimatyzacji to wspomniane klika czynności sprawdzających, czyszczenie filtrów oraz ewentualne usunięcie istniejących usterek.  Taka rutyna powinna być przeprowadzana przynajmniej raz w roku. Z kolei raz na 2 lub 3 lata, warto wymienić czynnik i przeczyścić cały układ.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne