Strona głównaBudownictwoPrzesiewanie humusu koparką jako dodatkowa usługa

Przesiewanie humusu koparką jako dodatkowa usługa

Firmy zajmujące się budową domów jednorodzinnych, muszą stale poszerzać wachlarz swoich usług, aby tym skuteczniej przyciągać nowych klientów. Obecnie nie jest już wystarczającą, sama budowa tylko nowego domu. Klienci oczekują coraz częściej także wykończenia domu do stanu pod klucz. Oczekują także wykończenia obejścia domu i ogrodu. Do tego celu zaś niezbędne jest prawidłowe przygotowanie ziemi z wykopów, tak aby nie zawierała kamieni ani korzeni. Dlatego też, warto zainwestować w przesiewacz do ziemi, aby realizować dla klientów przesiewanie humusu koparką. Z całą pewnością będzie to o wiele bardziej kompleksowe podejście do klienta, który stale oczekuje coraz więcej. Który stale domaga się szybszej realizacji usług, na coraz wyższym poziomie.

Czy przesiewanie humusu koparką jest kłopotliwe?

Przede wszystkim, zacząć należy od tego, iż przesiewanie humusu koparką jest w ogóle możliwe. Trzeba jednakże zainwestować w odpowiednią łyżkę do przesiewania ziemi. Będzie ona w zasadzie klasyczną łyżką do koparki, przy czym jej tył i dno będą zapełnione specjalnym mechanizmem przesiewającym. Pomiędzy bokami będą rozparte wałki, napędzane hydraulicznie z koparki, zaś na wałkach zamocowane specjalne gwiazdy z tworzywa sztucznego. Uruchomienie mechanizmu, sprawi iż gwiazdy zaczną się obracać, przepuszczając drobne fragmenty zawartości, a zatrzymując elementy grubszego sortymentu. Ponadto, niektóre z elementów zawartych w przesiewanym humusie zostaną skutecznie zmielone. Zbrylone grudki ziemi zostaną rozkruszone, tak samo jak niektóre fragmenty korzeni czy spróchniałych drzew. Jednym słowem łyżka przesiewająca zagwarantuje nam uzyskanie bardzo drobnego humusu o jednolitej konsystencji. Idealnie będzie się ona nadawać do wykończenia całego obejścia dookoła domu oraz ogrodu. Utrzymanie trawnika na terenie przygotowanym na takiej bazie, będzie więc czystą przyjemnością.

Dodatkowe korzyści płynące z posiadania łyżki przesiewającej.

Warto także pokreślić, iż dobra łyżka do ziemi będzie nadawać się także do innych zastosowań. Możemy z jej pomocą przesiewać gruz budowlany, w celu wysortowania grubszych jego frakcji, które będzie można wykorzystać do utwardzania podbudowy pod nawierzchniami brukowymi. Można go także zastosować do wypełnienia mniej istotnych konstrukcji betonowych, w celu obniżenia kosztów ich wykonania. Można ją także wykorzystać do przesiewania odpadów, czy też mielenia biomasy w rolnictwie. Jednym słowem zastosowań znajdziemy tutaj całkiem sporo.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż przesiewanie humus koparką to tylko jedno z wielu zastosowań łyżki z przesiewaczem. Jej posiadanie w firmie budowlanej, z całą pewnością przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności oferty. Pozwoli także zrealizować inne usługi na rzecz innych firm bądź osób prywatnych, co tylko poprawi poziom zwrotu z inwestycji w samą koparkę.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne