Strona głównaDachyO czym pamiętać wybierając komin do domu?

O czym pamiętać wybierając komin do domu?

Kominy nierdzewne są przede wszystkim elementem systemów grzewczych. Wykorzystywane są w kotłach centralnego ogrzewania, przy agregatach, przy piecach w kuchniach przemysłowych, w statkach oraz wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba bezpiecznego odprowadzenia spalin. W niniejszym artykule oczywiście skupimy się na zastosowaniu kominów w domach jednorodzinnych. Krótko i rzeczowo wyszczególniamy kilka aspektów, na które warto zwrócić wybierając komin do domu.

Po pierwsze, wybierając komin trzeba znać parametry pieca lub kotła grzewczego. W zależności do tego jaki rodzaj komina jest potrzebny jesteśmy w stanie wybrać odpowiedni model. Nieco inne rozwiązanie będzie potrzebne np. w przypadku piecyków gazowych a nieco inne w przypadku kominów nastawionych na tradycyjne opalanie drewnem.

Obecnie popularne są systemy stalowe znane jako kominy nierdzewne. Jest to rozwiązanie, które bardzo dobrze sprawdza się w połączeniu z nowoczesnymi kotłami. Kominy stalowe uchodzą za wszechstronne, uniwersalne i niezawodne. Zalety stalowych kominów nierdzewnych to między innymi brak mostków termicznych, bardzo dobra izolacja, wygodny montaż oraz odporność na zagrożenia takie jak korozja lub działanie kwasów. Niewątpliwie poza wyżej wymienionymi zaletami na popularność tego rozwiązania wpływa szeroka gama produktów, która pozwala dobrać komin nierdzewny praktycznie do każdego urządzenia.

Podsumowując, zaznaczamy, że wybór komina nie jest prostym zadaniem i zdecydowanie wymaga dokładnej konsultacji ze specjalistą. Montaż kanałów dymowych może być wykonywany tylko przez osoby dysponujące specjalistyczną wiedzą. To w jaki sposób zostanie wykonany montaż ma duży wpływ na późniejsze użytkowanie domu oraz przede wszystkim na bezpieczeństwo. Po udanym montażu trzeba pamiętać o cyklicznych przeglądach oraz o czyszczeniu komina. Z reguły wizyta kominiarza powinna się odbywać co kilka miesięcy. Prawidłowe podejście do wyboru kanału dymowego pozwala cieszyć się niezawodnością przez wiele lat.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne