Strona głównaBudownictwoMieszkania od dewelopera - co warto wiedzieć?

Mieszkania od dewelopera – co warto wiedzieć?

Mieszkania do dewelopera – co warto wiedzieć?

Przed zakupem mieszkania od dewelopera warto mieć pod uwagę kilka niezwykle istotnych kwestii. Przed podpisaniem ostatecznej umowy, konieczna jest daleko idąca ostrożność i świadomość. Oto krótki poradnik, który pozwoli dobrze się przygotować do zakupu mieszkania od dewelopera i pozwoli uchronić się przed ewentualnymi nieprzyjemnościami.

Lokalizacja mieszkania od dewelopera

Decydując się na zakup mieszkania od dewelopera w pierwszej kolejności warto sprawdzić sąsiedztwo, a także czas dojazdu do najważniejszych punktów jak np. praca czy szkoła. Warto też zorientować się w tym jaki jest plan zagospodarowania działek znajdujących się w okolicy. Warto także wziąć pod uwagę planowane zmiany. Jeżeli puki co w najbliższej okolicy mieszkania nie znajduje się jakiś punkt to istnieją duże szanse na to, że z czasem się to zmieni.

Wiarygodność dewelopera

Wybierając mieszkania od dewelopera dobrze jest także sprawdzić wiarygodność danego pośrednika. Znaczenie ma także jego doświadczenie, przynależność do konkretnych organizacji branżowych, a także wpis do KRS. Ważna jest też kondycja finansowa dewelopera oraz pozwolenie na budowę i opinie innych klientów. Weryfikacja wiarygodności jest bardzo ważna, dzisiaj dostępne jest wiele kanałów za pośrednictwem, których można się zapoznać z sytuacją.

Podpisanie umowy z deweloperem

Inwestorzy najbardziej się stresują podpisując umowę przedwstępną oraz umowę deweloperską . Na jej podstawie deweloper zobowiązuje się do przekazania inwestorowi praw do własności lokalu. Taka umowa musi być zawarta w formie aktu notarialnego, a jej koszty są podzielone pomiędzy dewelopera a nabywcę. Warto także zaznaczyć, że umowa deweloperska jest podstawą wpisania do księgi wieczystej.

Dlatego, zanim inwestor podpisze umowę powinien ją dobrze sprawdzić, skonsultować ze specjalistą i upewnić się, że nie ma tam żadnych zapisów budzących wątpliwości.

Odbiór kluczy

Kolejną ważną kwestią, o której należy zwrócić uwagę wybierając mieszkania od dewelopera jest odbiór kluczy. Przede wszystkim nie powinno się tego dokonywać samemu. Po odebraniu kluczy zazwyczaj pospisuje się ostateczną umowę. Jednak zanim się tego dokona, warto dokładnie skontrolować mieszkanie, sprawdzić, czy na pewno zgadza się z tym co zawarto w umowie.

Po odbiór mieszkania dobrze jest udać się razem z fachowcem lub jakąś zaufaną osobą, która także sprawdzić w jakim stanie jest lokal. Obierając klucze należy także złożyć wniosek o wpis do hipoteki i założenia księgi wieczystej. Jest to niezwykle istotne. Jeżeli się tego nie dokona w terminie bank może obarczać kredytobiorcę kolejnymi kosztami.

Najważniejsze informacje o mieszkaniu od dewelopera

Decydując się na zakup mieszkania od dewelopera należy także pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Przede wszystkim im mieszkanie znajduje się na wyższym piętrze, tym jego cena będzie wyższa. Na cenę wpływa także obecność balkonu.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że cena jest także zależna od widoku. Za mieszkanie, z którego widać park lub las z pewnością zapłaci się więcej, niż za mieszkanie z widokiem na parking czy drogę. Podobnie jest z doświetleniem słonecznym. Mieszkania na zachód są droższe niż też gorzej doświetlone. Ostatnią kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest ogródek. Warto sprawdzić, kto się nim zajmuje, czy muszą o niego dbać mieszkańcy osiedla itd. To samo tyczy się sprzątania klatek schodowych.

Warto mieć na uwadze te wszystkie kwestie, aby podjąć świadomą i odpowiedzialną decyzję.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne