Strona głównaBudownictwoCzym się wyróżniają rusztowania Rux oraz Scafom Rux?

Czym się wyróżniają rusztowania Rux oraz Scafom Rux?

Rusztowania Rux możemy spotkać także pod nazwą Rom. Mowa o systemie rusztowań, które zyskały uznanie na rynku niemieckim, natomiast nieco rzadziej są spotykane na naszym rodzimym rynku. Co należy o nich widzieć? Na to pytanie krótko i zwięźle odpowiadamy poniżej.

Rusztowanie Rux

Konstrukcyjnie niemieckie rusztowania są podobne do nieco bardziej znanych rusztowań Plettac. Rama ma szerokość 65cm, natomiast dostępne pola mają 2,5m oraz 3m. Niewielka szerokość sprawia, że rusztowania Rux można uznać za wąskie rusztowania. Dostępne są podesty drewniane oraz podesty drewniane. Najpopularniejsze są rusztowania stalowe.

Rusztowania tego typu śmiało mogą być wykorzystywane jako rusztowania modułowe, ramowe oraz rusztowania elewacyjne. Chociaż warto mieć na uwadze, że jest to system, który nieco słabiej sprawdza się przy pracach dociepleniowych, gdyż wąski podest nie sprzyja przechowywaniu na podeście styropianu lub materiałów murarskich. Tak czy inaczej jest to rusztowanie, które całkiem dobrze sprawdza się na budowach. Jest cenione za mniejszą wagę oraz mniejsze gabaryty to ma duże znaczenie podczas transportu. Ponadto, oczywiście jest to rozwiązanie, które ma wszelkie atesty.

Oczywiście przystępując do prac należy mieć na uwadze zapoznanie się z Dokumentacją Techniczno-Ruchową – DTR. W tym dokumencie znajdziemy niezbędne informacje o montażu, eksploatacji, konserwacji, demontażu oraz o kwestiach dotyczących bezpieczeństwa podczas użytkowania rusztowania.

Mimo, że rusztowanie Rux nie jest wyjątkowo popularne to śmiało można przyznać, że jest to system, który charakteryzuje duża i łatwa dostępność. W razie potrzeby nie ma konieczności długiego oczekiwania na zakup lub wypożyczenie.

Czym wyróżnia się system Scafom Rux?

Scafom rux to rusztowania fasadowe o szerokościach 65cm oraz 100cm. Ten ten rusztowania charakteryzuje się niższą wagą (około 17,5%). Jednocześnie obciążenie i nośność pozostają bez zmian. Tajemnica tak dobrych osiągów to nowy typ stali. Pozostałe zalety tego rozwiązania to prosty montaż niewymagający narzędzi oraz stosunkowo sztywna konstrukcja.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne