Strona głównaDachyCo zamiast papy na dach płaski?

Co zamiast papy na dach płaski?

Od wielu dekad do hydroizolacji dachów płaskich stosuje się papę termozgrzewalną. Materiał ten niewiele zmienił się na przestrzeni lat i jest nadal powszechnie używany. Mało kto zdaje sobie sprawę, że obecnie mamy co najmniej kilka alternatywnych, nowocześniejszych sposobów na zabezpieczenie dachów płaskich. Jednym z nich jest guma w płynie.

Elastomer bitumiczny

Guma w płynie to nic innego jak elastomer, czyli substancja, która posiada zdolność do odwracalnej deformacji pod wpływem działania sił mechanicznych przy zachowaniu ciągłości swojej struktury. Innymi słowy elastomer potrafi się rozciągać i wracać do swojego poprzedniego stanu, nie zmieniając przy tym swoich właściwości. Dokładnie w taki sposób zachowuje się guma w płynie. Co ważne, markowe produkty zachowują wysoką rozciągliwość niezależnie od warunków atmosferycznych, a przede wszystkim temperatury. Ta cecha daje sporą przewagę elastomerom bitumicznym nad innymi materiałami, gdyż dach nieustannie poddany jest zjawisku rozszerzalności cieplnej i wówczas guma w płynie „pracuje” wraz z podłożem, a powszechnie stosowane materiały mają z tym problem – są rozciągliwe tylko w ograniczonym zakresie.

Nowoczesna hydroizolacja

Guma w płynie to nowoczesna, ale już sprawdzona technologia bowiem często wykorzystywana na całym świecie (m.in. w Kanadzie, USA). Materiał jest przyjazny środowisku i nie zawiera rozpuszczalników. Został poddany szczegółowym badaniom oraz testom zarówno w Kanadzie jak i w Europie. Guma w płynie może być nakładana maszynowo za pomocą specjalnego agregatu hydrodynamicznego lub ręcznie – wałkiem lub pędzlem. To sprawia, że możemy nawet sami zabezpieczyć dach płaski jeśli tylko potrzebujemy szybko zatrzymać przeciek. Zestawy do samodzielnej naprawy dachu płaskiego można zakupić np. tutaj https://gumanadach.pl

Wielkopowierzchniowe dachy płaskie

Gumą w płynie warto się także zainteresować jeżeli potrzebujemy wykonać hydroizolację dużego dachu płaskiego. Dzięki technologii natryskowej oraz sprawnej ekipie możliwe jest zabezpieczenie nawet 1000m² dachu w ciągu dwóch dni.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne