Co zamiast papy na dach płaski?

0
2407
Od wielu dekad do hydroizolacji dachów płaskich stosuje się papę termozgrzewalną. Materiał ten niewiele zmienił się na przestrzeni lat i jest nadal powszechnie używany. Mało kto zdaje sobie sprawę, że obecnie mamy co najmniej kilka alternatywnych, nowocześniejszych sposobów na zabezpieczenie dachów płaskich. Jednym z nich jest guma w płynie.

Elastomer bitumiczny

Guma w płynie to nic innego jak elastomer, czyli substancja, która posiada zdolność do odwracalnej deformacji pod wpływem działania sił mechanicznych przy zachowaniu ciągłości swojej struktury. Innymi słowy elastomer potrafi się rozciągać i wracać do swojego poprzedniego stanu, nie zmieniając przy tym swoich właściwości. Dokładnie w taki sposób zachowuje się guma w płynie. Co ważne, markowe produkty zachowują wysoką rozciągliwość niezależnie od warunków atmosferycznych, a przede wszystkim temperatury. Ta cecha daje sporą przewagę elastomerom bitumicznym nad innymi materiałami, gdyż dach nieustannie poddany jest zjawisku rozszerzalności cieplnej i wówczas guma w płynie „pracuje” wraz z podłożem, a powszechnie stosowane materiały mają z tym problem – są rozciągliwe tylko w ograniczonym zakresie.

Nowoczesna hydroizolacja

Guma w płynie to nowoczesna, ale już sprawdzona technologia bowiem często wykorzystywana na całym świecie (m.in. w Kanadzie, USA). Materiał jest przyjazny środowisku i nie zawiera rozpuszczalników. Został poddany szczegółowym badaniom oraz testom zarówno w Kanadzie jak i w Europie. Guma w płynie może być nakładana maszynowo za pomocą specjalnego agregatu hydrodynamicznego lub ręcznie – wałkiem lub pędzlem. To sprawia, że możemy nawet sami zabezpieczyć dach płaski jeśli tylko potrzebujemy szybko zatrzymać przeciek. Zestawy do samodzielnej naprawy dachu płaskiego można zakupić np. tutaj https://gumanadach.pl

Wielkopowierzchniowe dachy płaskie

Gumą w płynie warto się także zainteresować jeżeli potrzebujemy wykonać hydroizolację dużego dachu płaskiego. Dzięki technologii natryskowej oraz sprawnej ekipie możliwe jest zabezpieczenie nawet 1000m² dachu w ciągu dwóch dni.

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.