Strona głównaUncategorizedBalustrada ozdobą tarasu

Balustrada ozdobą tarasu

Balustrady – oprócz funkcji bezpieczeństwa – mogą stanowić piękną ozdobę tarasu. Na rynku jest dostępnych wiele poręczy, które odmienią Twoje miejsce relaksu w coś niezwykłego.

Jeżeli coś pasuje do tarasu, to na pewno dyskretne światło, które stworzy przyjemną atmosferę wieczorową porą. Jednak po co inwestować w kolejne lampy solarne, skoro producenci balustrad wypuścili na rynek poręcze z oświetleniem LED. Do wyboru są iluminacje o ciepłej lub zimnej barwie, jak również wpadające w kolor niebieskiej poświaty. Na tym nie kończy się ich różnorodność – oświetlenie może być punktowe albo też linearne. Barierki z oświetleniem LED utrzymane są w nowoczesnej formie. Proste, zupełnie pozbawione dekorów, świetnie komponują się w zestawie z balustradą szklaną.

„Przeźroczysta” balustrada

Jest idealna na balkon, z którego roztacza się przepiękny widok – na przykład na starówkę lub stare miasto. Sprawdzi się również bardzo dobrze na tarasie, stwarzając optyczną iluzję, że jest on przestronniejszy niż w rzeczywistości i „otwarty” na ogród. Balustrada szklana sprawia, że piękne widoki nie będziemy musieli oglądać przez drewniane czy metalowe słupki.

Drewno – uniwersalne do wszystkiego

Nie każdy jednak kocha minimalistyczny, niemal surowy styl. Do rustykalnego wystroju tarasu poręcz z LED będzie pasować jak kwiatek do kożucha. Warto więc utrzymać spójność stylu i wybrać klasyczną balustradę drewnianą. Drewno to materiał uniwersalny i przepięknie komponuje się z zielenią wokół tarasu. Jest to też materiał trwały, o ile właściciel dba o odpowiednią impregnację.

Wiele osób, które mają za sobą remont tarasu, przekonało się, że montaż bardzo podbija cenę zakupu. Niektóre firmy, mając to na względzie, mają w swojej ofercie gotowe balustrady, do których nie jest potrzebny spawacz. Przy czym wybór wzorów jest na tyle bogaty, że absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie odpowiedniego. Gotowe zestawy to jednak nie sztywny produkt, można go modyfikować dowolnie: rozpoczynając od takich szczegółów jak słupek do balustrady, przez kształt całej balustrady aż po gabaryty i odcień szkła. Często w wyborze oraz montażu pomagają pracownicy działu obsługi, którzy służą profesjonalnym wsparciem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne